Tänavuse viljelusvõistluse esimene registreeruja Karl Åberg sai seekord mahti ka Maamessile minna. Tavaliselt käib messi ajal kibe külvitöö. Foto: Heiki Raudla
Märtsis, ligi kuu aega enne seekordse viljelusvõistluse väljahõikamist, teatas teraviljakasvataja Karl Åberg, et soovib osaleda võistlusel talinisuga ’Skagen’.

„Sort on sama ja seeme toodud saagist, millega võitsin Soome rekordi eelmisel aasta,“ lisas Åberg.

Läinud aastal kasvataski Helsingi lähedal Inkoo vallas majandav Karl Åberg Soome viljakasvatajate võistlusel Satokisa talinisuga ’Skagen’ põhjanaabrite läbi aegade suurima nisusaagi – 10 217 kg/ha.

Tänavu paneb ta oma oskused ja viljasordi omadused proovile meie viljelusvõistlusel. „Seekord on talinisu päris heas seisus,“ selgitab mõlemal pool Soome lahte majandav soome-rootsi elukutseline põllumees, kes kasvatab ’Skagenit’ sellel kasvuhooajal kolmandat aastat.

Seni kasvatas ta ’Olivini’ ja tema parim saak Eestis on jäänud 8 tonni ümber hektarilt. Põhikultuurideks on tal talinisu ja suviraps. Sordivalikut peab mees väga oluliseks, valides sorte nii katsetulemuste kui kolleegide soovituste järgi.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: