rukis Foto: Bianca Mikovitš

Eesti Rukki Seltsi algatusel kutsutakse viljakasvatajaid, veskiomanikke ja pagareid tähistama Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ülemaalise aktsiooniga traditsioonilise rukkileiva väärtustamiseks.

Rukkiselts, Põllumeeste Keskliit, Tartu Mill ja Leibur sõlmivad täna sellekohase koostööleppe, millega kutsutakse vähemalt sadat rukkikasvatajat kõigist Eesti maakondadest üles külvama tänavu põllutäie rukist. Järgmisel aastal koristatav eestimaine uudsevili läheb leivajahu tootmiseks ja vähemalt miljoni juubelileiva küpsetamiseks, seisab kokkuleppes.

"Eesti rahvas on kasvatanud rukist ja söönud rukkileiba aastasadade vältel. Rukis on meie rahvusvili ja rukkilill meie rahvuslill. Oma leib laual on meie rahvale ajast aega tähendanud iseseisvust, väärikust, toimetulekut. Et hoida elus rukkikultuuri, üle põlvkondade kestnud tavasid, rukki kasvatamise, tarbimise ja aretamise traditsiooni, pärandada uutele põlvkondadele austus leiva ja leivavilja vastu, algatame Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud ülemaalise liikumise "100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile"," öeldakse aktsiooni algatamise üleskutses.