Foto on illustratiivne. Foto: Ingmar Muusikus

Lisaks oli Seppadel eilse seisuga puudu üheksa kitse, kirjutab Saarte Hääl. Juba enne lume tulekut 150 hektarit maad läbi jalutanud Egon Sepp kaldub arvama, et seekord pole loomad langenud mitte hundi või muu looma ohvriks, vaid nende kadumise põhjuseks on inimtegevus. “Kui mingi loom oleks lamba murdnud, peaks midagi ikka maha jääma,” arvas perepea. “Nädalavahetusel käisime kogu perega metsas otsimas ja siis saime 8 lammast kätte.”

Jääb muidugi võimalus, et loomad on aiaga piiratud alalt lihtsalt välja pääsenud. Seda, et lambad-kitsed on varastatud, Egon Sepp kinnitada ei söandanud. Kuid mõni päev tagasi, vahetult enne kitsede kadumist, nägi ta koju tulles tee ääres seisvat valget kaubikut. Toona ei pööranud ta autole tähelepanu. Kuid kui hiljem oli ainus alles jäänud kits just samas kohas, kus varem seisis kaubik, tekkisid tal kahtlused.

Lisaks on ta teistelt Saaremaa lambapidajatelt kuulnud sarnastest lammaste jäljetult kadumistest. Veelgi enam, enne euro tulekut oli tema poole pöördutud ettepanekuga müüa lambaid 300 krooni tükk mustalt. Toona saatis ta ülesostja täpsemalt uurimata pikalt, mida ta nüüd kahetseb, sest võib-olla sama mees ongi nüüd leidnud ebaausad inimesed, kes võõraid loomi varastavad.