Kobota traktorite esitlus läinud neljapäeval Paides. Kristjan Lember

Paidesse oli kohale tulnud üle 200 põllumehe üle Eesti. Huvi oli arvestatav, sest Jaapani põllumajandustraktoreid pole varem Eestis müüdud. Ürituse lipulaevaks ja kõige suuremaks huviobjektiks kujunes Kubota võimsaim, M7001 seeria traktor M7171. Kubota avas M7001 seeria tehase sel suvel ja esimesed M7001 seeria traktorid tulid liinilt juulis-augustis käesoleval aastal.
Kubota tootevalikus on traktorid võimsusega 18 hj–175 hj. Lisaks traktoritele on valikus ka niidutehnika – bensiini- ja diiselmootoriga murutraktorid ja suuremad, kommertskasutusse mõeldud niidutehnika.
Demopäeva avas Mecro Grupi nõukogu esimees Priit Prints, kes tutvustas Mecro Grupi tegemisi ja tutvustas ka Stokker Agri uut juhti Kristo Buschi.
Busch rääkis uuenenud Stokker Agri plaanidest. Ta märkis, et Stokker Agri eesmärk on muuta Kubota kümne aasta jooksul hinnatud ja tuntud brändiks kolmes Balti riigis.
Stokker Agri tootevalikusse on lisandunud ka JCB Fastrac traktorid, teleskooplaadurid jt põllumajandusmasinad ning lisaks hakkab Stokker Agri pakkuma hooldust ka JCB masinatele. Nii on Stokker Agrist saamas Baltikumaade ettevõte, mille müügiportfelli suur osa on just Kubota kaubamärgiga tooted.
Seejärel tutvustas Kubota tootejuht Robin Aringo Kubota tehnoloogia ja kvaliteedi tagamaid. Mecro Ehitusdivisjoni juht Aare Meister rääkis JCB huvist panna nüüdsest rohkem rõhku põllumajandusmasinate müügile kogu Baltimaades. Haakeseadmete tootejuht Ergo Viil tutvustas haakeseadmete valikut – Stokker Agri esindab Eestis ja osaliselt ka Lätis ja Leedus Euroopa tipptehnoloogia tootjaid nagu Bednar, McHale, Joskin, Kuhn, Spearhead, Schuitemaker, IWK, ROC, Hawe, Grimme, Krampe jt.

Kubota tuleb Eestimaa põlde vallutama

Kubota M7001 seeriat on praeguseks esitletud Prantsusmaal, Saksamaal ja Norras. Nüüd siis ka Eestis.
M7001-seeria traktoreid toodetakse võimsusega 130 hj, 150 hj ja 170 hj. Traktoril on astmevaba või powershift-käigukast, kabiini ja esisillavedrustus. M7001 seeria traktoritel on omas klassis suurim tagumise rippsüsteemi tõstevõime – 9 tonni. Traktoritel on automaatroolimine ja GPS-valmidus ning kabiinis 12 tolli suuruse ekraaniga Telluse monitor.
Traktori monitoriga saab ühendada neli kaamerat – haakeseadmete töö kontrollimiseks – näiteks pressi, kiletaja või käru laadimise jälgimiseks. Kõik traktorid on varustatud ISOBUS valmidusega.
Nagu teada, on Kubota tuntud diiselmootorite tootjana. M7001 seeria 4-silindrilised mootorid teevad ära konkureerivate 6-silindrilist mootoritega traktorite töö. Kubota traktorite V6108 mootorid vastavad rangetele Tier 4 Final nõuetele. Kubota kasutab DPF ja SCR kombinatsiooni (Siesel Particulate Filter ja Selective Catalytic Reduction).