Lihaveiste oksjon kevadisel Maamessil Tartus. Foto: Raivo Tasso, MAALEHT/RAIVO TASSO

Oksjonil saavad osaleda kõik Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi liikmed (seisuga 21.oktoober), kes osalevad oma karjaga jõudluskontrollis ning kellel ei ole maksetähtaega ületanud rahalisi võlgnevusi Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi ja Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu ees.

Oksjonil tulevad müüki tulevad Taanist pärit limusiini, akviteeni heleda ja herefordi tiined ja mittetiined lehmikud, Tšehhist toodud aberdiin-anguse ja simmentali tiined lehmikud, Šveitsist pärit tiined limusiini lehmikud, Soomest imporditud tiined šarolee lehmikud. Lehmikud on valitud kõnealuste riikide parimatest aretuskarjadest ETKÜ aretusspetsialistide ja ELKS juhatuse liikmete poolt. Lehmikute alghinnad oksjonil jäävad vahemikku 1250-2400 eurot.

Oksjonil pannakse kokku müüki 102 lihaveist. Soovi korral on võimalus loomi eelnevalt näha Luige kogumiskeskuses 5. novembri hommikupoolikul. Enne oksjoni algust samal päeval tutvustatakse müüki tulevate loomade aretusindekseid ja nende tähendust.

Esimesed 41 heleda akviteeni ja limusiini mullikat saabusid Luigele 27. oktoobril. Fotorepotaaži sellest sündmusest saad vaadata SIIT.