Foto: Arvi Kriis

Suurima teraviljapinnaga taludes tulebki varem alustada, et külv õigel ajal lõpetada ja et sügisesel koristusel libedamalt läheks. Pole ju teada, missugused ilmad sügis kaasa toob. Jaagumäe talu külvab suvivilja 300 hektarile, kogu külvipind koos taliviljaga on 500 hektarit. Eile oli külvikuid Navi ristmiku lähedal põldudel näha.

Neljapäeval jõudis Taavi Serv külvata 39,2 hektarit põldu. Talul on tänavu kokku 825 hektarit külvipinda. Suvinisu külvatakse 125 hektarile. Külviga tuleb alustada vara, sest sealsed maad on tuule ja päikese käes kiired kuivama. Taliviljade kohta ütles Taavi, et nisu on talvitunud paremini kui eelmisel aastal ja talirapsiga tuleb ka rahule jääda.

Väike-Roosu talu peremees Ivar Rosenberg ütles, et suvivilja külviga saab ehk nädalavahetusel alustada, aga praegu tegeleb ta maaharimisega, äestamise ja libistamisega. Osa seemet külvatakse küntud põldudele, osa viiakse mulda otsekülvina. Talul on 300 hektarit viljapõlde ja sellest läheb suvivilja alla 150 hektarit.Kõik viljakasvatajad nurisevad viljahindade üle ja kasu ei too neile seegi, et 15 protsenti külvipinnast tuleb katta sertifitseeritud seemnega. See maksab neli krooni kilo, aga sügisel koristatud vili tuleb kolm-neli korda odavamalt söödaviljaks müüa.