Foto: Heli Raamets

"Kui inimene tahab siit midagi osta, näiteks toitu või istikuid, siis need on kõige kaugemas nurgas ja tuleb pärast läbi kogu messiala väljapääsu juurde tarida," imestas üks messikülastaja. "Pean mitu kilo mõlema käe otsas siit välja trügima." Väliala on Maaülikooli vana peahoone suunas pikendatud ja sinna on paigutatud suur telk, kus müüakse mitmesugust toidukraami, alates suurtest punastest maasikatest ja lõpetades maasuitsuliha ning kohalike veinidega. Viljapuu- ja marjapõõsaistikuid müüakse seal lähedal. Korraldajatel tasuks tõesti selle üle mõelda ja need müügialad väravale lähemale sättida.

Maamessil on kohal ka Maaleht. Nagu juba aastaid, on ka sel korral kõige populaarsemaks osutunud Maalehe õnneloos, kus iga loos võidab. Lisaks käivad väiksed poisid ja tüdrukud Maalehe boksis armsaid kaarte joonistamas.

Maamessil osaleb 450 firmat üheksast riigist ja kasutusel on enam kui 60 000 m2. Väliseksponentidest on seekord kõige jõulisemalt Tartus esindatud Soome, kust on kohal 18 firmat, järgnevad Läti 13 ja Leedu 8 firmaga. Tulijaid on veel Poolast, Rootsist, Taanist, Saksamaalt ja Ühendkuningriigist. Osalejate üldarvust on seekord 15 protsenti välismaalt. 

Maamess on avatud neljapäevast laupäevani.