Üks vaatamisväärsus Maamessil on lähiajal sõjaväe käsutusse jõudev traktor JCB Fastrack 3230-65 koos Palmse Traileris spetsiaalselt sõjaväe jaoks toodetud haagisega. Tavalisest Fastraci traktorist eristavad militaarmudelit tugevdatud põhja-ja paagikaitse, buldoosersahk 7 tonnise tõmbejõuga, vints, universaaltõstuk ja roheline värv. Foto: AIN ALVELA

Tänavune Maamess kannab järjekorranumbrit 23. Ürituse mastaapsusest annab tunnistust kasvõi seegi, et bussitäite kaupa on Tartusse tulnud soomlastest huvilisi – kes midagi konkreetset ostma, kes vaatama masinaid, mida Soomeski veel pole. Mitmete vastsete masinate ja põlluharimisriistade Baltimaade esmaesitlus toimub just Maamessil.

Ainulaadseid ettevõtmisi jagus messil ka n-ö tehnikaväliselt. Nii olid OÜ Rotator, mis esitles ka uuenduslikku, kõrgtehnoloogiast kubisevat karjäärikallurit Hitachi, väliterritooriumil vaatamiseks väljas eestlasest sumomaadleja Baruto auhinnakarikad. Säärased, mida pole avalikult esitletud ei Eestis ega ka meie naaberriikides.

„Maamess on kõigile põllumeestele ja põllusaaduste töötlejaile teenäitaja,” märkis AS-i Tartu Näitused juhataja Alo Pettai. „Meiegi külvame seemne ja rõõm on näha, kui sellest sirgub vili, meie ettevõtmistest on maameestele kindlalt abi.”

Tänavusel Maamessil on üle 450 eksponendi. Maaleht.ee edastab jooksvalt uudiseid Maamessil toimuvast.