Aus piim Foto: Anni Õnneleid

„Praegu on müügil 2,5% piim, kuid kahe nädala pärast peaks turule tulema ka 3,5% piim ja mõne aja pärast veel tooteid, nii et kokku tuleks sari,“ rääkis Maamessil ausat piima tutvustanud EPIKO nõukogu liige ja Metsaküla piima juht Jaan Metsamaa. Läbirääkimised käivad juustu ja kohupiima tootmise osas.

Aus piim maksab poes 10 senti rohkem, kui tavaline toode ja selle 10 senti saavad praegu raskes olukorras olevad piimatootjad kokkuostuhinnale lisaks. „Müük läheb ülespoole ja maht kasvab,“ rõõmustas Metsamaa. Praegu müüakse Ausat piima juba 1,6 tonni päevas, samas on EPIKOs 75 liiget ja nende kogutoodang küünib 240 tonnini päevas. Seega moodustab Aus piim kogu piimast väga väikese osa ja ei aita oluliselt piima eest saadavat keskmist hinda tõsta. Samas on see esimene samm ja kusagilt peab alustama, tõdes piimatootjate esindaja.

„Muidu on jäänud mulje, et põllumehed nutavad ja tahavad toetust saada, kuid väga oluline on püüda ise midagi ära teha, et toetuste asemel saada osa hoopis tarbija mõistvast suhtumisest,“ lisas ta.