2015. aastal toimuvad Otepääl Euroopa meistrivõistlused laskesuusatamises


Foto: Andreas Nigol
Foto: Andreas Nigol

2015. aasta jaanuaris toimuvad Otepääl Euroopa meistrivõistlused laskesuusatamises. IBU OECH Otepää 2015 võistlused on jätkuks Eestis varasemalt edukalt läbi viidud rahvusvahelistele laskesuusatamise võistlustele. Viimati toimus Tehvandi Spordikeskuses selle aasta jaanuaris IBU CUP 4 Otepää 2013 osavõistlus, millest võtsid osa 32. riigi sportlased.

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon ja Otepää võistluste korralduskomitee on leidnud igakülgset tunnustust ja äramärkimist, kui väga heal tasemel rahvusvaheliste võistluste korraldaja. Rahvusvahelise Laskesuusatamise Liidu - IBU,  poolt Euroopa meistrivõistluste korraldusõiguse andmine Eestile on selle kinnituseks.

Aivar Nigol,  ELSF president ütles, et võistlused saavad toimuma uuenenud Tehvandi Spordikeskuse laskesuusatamise staadionil.  „Viimaste aastate kompleksi areng on tänu sihtasutuse juhtkonnale olnud muljetavaldav - valmimas on uus lasketiiru peahoone, tunnel lasketiiru ja peahoone vahel ja täiendavad ruumid tehnikale," märkis Aivar Nigol. „2013. aastal paigaldati lasketiiru elektroonika ning uuendati lasketiiru tehnilist varustust. Sihtasutus on teinud selle nimel kõik, et laskesuusatajatel oleksid Tehvandil head treening- ja võistlustingimused". 

Võistluste korralduskomitee on tänaseks oma tegevustega alustanud.  Euroopa Meistrivõistlustele on oodata kuni 40 riigi sportlased.  Operatiivset infot ja ettevalmistuste kulgu saab edaspidi jälgida spetsiaalselt võistluste jaoks avatud koduleheküljelt.

IBU OECH Otepää 2015 programm:
25.01.-01.02.2015
Individuaal
Sprint
Viitstart
Juunioride Segateade 2JW+2JM
Meeste ja naiste teated