Ääsmäe tantsijad osalesid folkloorifestivalil Itaalias


Ääsmäe tantsijad osalesid folkloorifestivalil Itaalias
Eestielu

Suve lõpp oli suurele osale Ääsmäe rahvatantsijatest põnev, soe ja elamusterohkenimelt käisid Ääsmäe Põhikooli 5.-8. klassi Lasterühm ning Ääsmäe Kultuuri- ja Spordi Sihtasutuse Noorterühm Itaalias Braccianos Rahvusvahelisel Folkloorifestivalil „Castello di Bracciano 2010“.

Festival ja ka linn, kus festival toimus, olid Eesti tantsupidude ning Tallinnaga võrreldes küll pisukesed ja tagasihoidlikud: vaid paar kontserti õhtuhämaruses romantiliselt valgustatud linnaplatsil ja paarikümneminutine minirongkäik kitsastel tänavatel kohaliku kindluse jalamile ja tagasi.

Tantsud läksid noortel-lastel hästi. Kindlasti oli põnev ja arendav vaadata ka teisi: nii temperamentseid ja lausa professionaalsetena näivaid poolakaid kui slovakkide laulumänge või siis lähinaabreid soomlasi.

Reis bussiga läbi Euroopa kestis aga kokku 13 päeva. Külastasime palju kauneid, huvitavaid ja kuulsaid paiku.

Jalutasime nii Varssavi vanalinnas kui õhtupimeduses kaunis Viinis. Käidud sai Veneetsias ja San Marinos, Napolis ja Pisas, Vatikanis ja Firenses. Kõige eredamad mälestused on lastel Pompeist ja Roomast: Colosseumist, senatihoonest ja imekaunist purskkaevust.

Loodan, et osavõtukarikas koolimajas, fe s t iva l i-k le epsud kodudes, logodega pastakad pinalis ning sajad fotod ja tuhanded toredad juhtumised ei lase sel vapustaval reisil veel niipea meelest minna. Nüüd aga - taas argipäeva ja tõsiselt tööle, ees ootab ülevaatusterohke tantsupeohooaeg!