Ahtme gümnaasium avab jalgpalli õppesuunda


Ahtme gümnaasium avab jalgpalli õppesuunda
JalgpallFoto: Andres Putting

Kohtla-Järve Ahtme gümnaasium avab sügisest koostöös Eesti jalgpalli liidu ja jalgpalliklubiga Järve jalgpalli õppesuuna, mis annab lõpetajatele praktilise väljundi alustada tööd nii treeneri kui kohtunikuna.

Eesti jalgpalli liidu avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja Mihkel Uiboleht meenutas, et aastaid tagasi oli Sillamäel huvi arendada jalgpalli suunda kutsekooli baasil, aga see ettevõtmine jäi eri põhjustel soiku. “Viimasel ajal on Ida-Virumaalt olnud ainus huviline Kohtla-Järve. Jalgpalliklasse on Eestis siin ja seal tehtud, aga eelkõige sõltub see kohalikust aktiivsusest.”

Jalgpalliliit ise peab jalgpalliklasse üleval ühes Eesti koolis − Tallinna Arte gümnaasiumis. Mujal on need tekkinud klubide initsiatiivil ja jalgpalliliidu toetusel, nii et viimane varustab koole lektoritega.

Kohtla-Järve plussiks on Uibolehe sõnul nii klubi huvi, pikad jalgpallitraditsioonid kui ka korralik kunstmuruväljak Ahtme gümnaasiumi juures. Soodsa pinnase loob seegi, et gümnaasiumid otsivad üha rohkem võimalusi spetsialiseerumiseks, lisas ta.

Loe edasi Põhjarannikust.