Ahulas peeti kilba


Ahulas peeti kilba
Pilt on illustreerivFoto: Taavi Arus

18. oktoobril algas Ahulas mälumänguhooaeg. Ahula rahvamajja oli kogunenud 3 võistkonda, et omavahel teadmistes mõõtu võtta. Mäng oli pingeline ja tasavägine ning lõpplahenduseks jäigi kahe esimese võistkonna vahel sõbralik viik. Seega jäid esimest-teist kohta jagama Albu KEK (Raivo Saluste, Alari Lehiste, Irina Poddubnaja ja Ahti Randmere) ja Ahula naised (Inge Kuusemaa, Kai Kivi, Tiia Kollom ja Marika Tamtik), kolmandad olid Kaalepi naised (Signe Selge, Sirje Vaard, Anu Tommula ja Terje Tommula).

Järgmine mäng toimub 15. novembril kell 19.00 taas Ahula rahvamajas ja loodame, et sinna tuleb juurde ka mõni uus vabalt komplekteeritud 4-liikmeline võistkond. Ootame teid!

Avaldame siin ka 5 küsimust, mida selles mängus küsiti.

1. Ajaleht "Vaba Maa" kirjutas 23. aprillil 1921, et teedeminister on saatnud raudteevalitsusele võõrkeelseid nimesid kandvate jaamade nimekirja, kus soovitab muudatusi ette võtta. Lehe teatel otsustaski raudteevalitsus muuta ära Irboska ja Komarovka jaama nime, nimetades need kahe eesti ühiskonnategelase järgi. Otsus jäi ilmselt siiski ellu viimata, sest ühelegi kaardile ega rongisõidu plaanile uusi nimesid ei olnud kantud. Kelle nimesid pidid jaamad kandma hakkama?

2. Põhja-Korea praegusest juhist Jong Unist sai isa soosik pärast seda, kui Kim Jong Ili vanim poeg Kim Jong Nam 2001.a. diplomaatilise skandaali. Ta üritas võltsitud passiga Jaapanisse minna, et seal külastada üht asutust, mida võib pidada kapitalistliku maailma üheks sümboliks. Mis asutust ta külastas?

3. Kui Põrgupõhja Jürka koos naise Lisetega olid ametniku juures, küsis too, miks teil lapsi pole. Naine vastas, et ......on vähe olnud ja kui seda rohkem hakkab olema, tulevad ka lapsed. Mida oli vähe?

4. 4. septembril 1895 sündis Kaalepis Guido Mamberg (s. 3. okt. 1954) Mis ala pioneeriga oli tegemist, nimelt oli ta selle ala suurkuju ja asutaja Eestis. Tänapäeval ilma tema looduta me hakkama ei saa.

5. Kes on Eesti esimene naismeistersportlane tõstmises (2011.a.)? Vastused: 1. Poska ja Vilma. 2. Disneyland. 3. Leiba, toitu. 4. Ta oli disainer ja eesti reklaaminduse rajaja, reklaamiklubi asutajaliige. 5. Ingela Jalast.