Ajaloolane sai vallikraavist tervelt ämbritäie kalu

 (16)
kalad, jääpüük, talvine kalapüük
Foto on illustratiivne.Foto: Rauno Volmar

Ajaloolane Tõnu Sepp korjas eile Kuressaare linnuse vallikraavi puhastustööde ajal madalast mudasest veest kokku ämbritäie kalu.

AS-i Saarte Tehnika ja OÜ Klotoid ekskavaatorid-buldooserid müttasid eile linnuse vallikraavides – tõstsid ning lükkasid suurest osast väljapumbatud veest alles jäänud muda ja vetikaid servadele kokku.

Lisaks masinatele askeldas Titeranna pool vallikraavis Tõnu Sepp, kes teatavasti vedas kuus aastat Saaremaa Muuseumis projekti “Kuressaare kindluse kui turismiobjekti arendamine”. Projekti põhitegevus oli kindluse bastionaalse vööndi restaureerimine ja konserveerimine. Sepp juhtis ka restaureerimistöid ning viis läbi muinsuskaitse järelevalvet.

Eile kõndis ta, kalamehesäärikud jalas ja plastämber ühes, kahv teises käes, vallikraavis ringi ning püüdis, õigem oleks öelda, korjas sealt kalu. Osa kaladest haaras ta veest koguni kätega. Ei läinudki palju aega, kui mehel sai pang kalu täis –selleks kulus 20 minutit, heitis Sepp pilgu kellale. Ämbris siplesid ahvenad, kogred ja roosärjed.

Loe edasi Meie Maast.