Alajõe vallajuhi kriminaalasi võib olla seotud lumetõrjetööde hankelepinguga


Lumesadu Tallinnas
LumekoristusFoto: Eero Vabamägi

Teisipäeval, 12. märtsil pidasid keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ametnikud Taavi Vogti töö juures kinni kahtlustatavana valla vara omastamises. Järgmisel päeval ta vabastati ning neljapäeval oli Vogt taas tööl.

Põhjaranniku andmetel võib Taavi Vogtile esitatud kriminaalkahtlustus tuleneda Tartu firmaga Lomax sõlmitud lumetõrjetööde hankelepingust.

Viru ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Jelena Filippova ütles, et kriminaalasja raames tehti Alajõel ja Tartus läbiotsimisi ja et kahtlustatavaid on rohkem kui üks. Täpsemaid andmeid teise isiku kohta prokuratuur avaldada ei saa, samuti kahtlustuse täpsemat sisu.

Põhjaranniku andmetel võib Vogtile esitatud kahtlustus tuleneda Alajõe valla teede lumetõrjetööde hankelepingust, mis sõlmiti vallavalitsuse ja OÜ Lomax vahel, mille aadress on Tartus ja mille juhatuse liige on Eiko Unt.
Lepingu järgi kohustus Lomax Alajõe vallas tegema lumetõrjet 12.veebruarist kuni 31. märtsini ning vald kohustus selle eest maksma koos käibemaksuga 50,4 eurot tunnis.

Loe edasi Põhjarannikust.