Algas kohtuprotsess taksojuhi üle, kes püüdis isevalmistatud pommi abil konkurenti kõrvaldada

 (7)
Taksod
TaksodFoto: Eero Vabamägi

Viru maakohtus algas kohtuprotsess taksojuhi üle, kes püüdis süüdistuse kohaselt tunamullu Jõhvis isevalmistatud pommi abil konkurenti kõrvaldada.

2013. aasta 19. novembri hommikul kell pool kaheksa läks Jõhvi äärelinnas Eha tänavas asuva eramu perenaine tegema oma igahommikust kepikõnni ringi. Vaevalt oli ta väravast välja saanud, kui nägi, et keegi on värava ette toonud olmeprügi ning pannud sinna maha ka prügikoti ja vana autorehvi. Naisterahvas ei hakanud prügi puutuma, vaid läks tuppa ja palus oma abikaasat Stanislavi (61), et see rämpsu ära koristaks.

Väravast välja astudes nägi Stanislav endast vasakul musta kilekotti, millele oli nõjatatud autorehv. “Arvasin, et asotsiaalid on pudeleid korjanud ja oma kraami mulle värava taha jätnud.” Mees tonksas kotti jalaga ning tundis, et see on raske, nagu oleks see kive täis. Seejärel tõstis Stanislav vasaku käega üles kotil olnud rehvi ja nägi, et sellest jookseb tross, mis oli karabiiniga rõnga külge kinnitatud. “Siis sain aru, et see on pomm. Olen kunagi sellekohased kursused läbi teinud ning tean sellest asjast üht-teist,” meenutas Stanislav kohtus.

Loe edasi Põhjarannikust.