Algavad Kuressaare lossi päevad


Algavad Kuressaare lossi päevad
Erakogu

8.-10. juulini toimuvad taas Kuressaare lossi päevad, järjekorranumbrilt kaheteistkümnendad. Neil päevil saab tunda Eesti ühe kaunima linnuse hoovis ja müüride vahel aegade tagust õhustikku ja melu ning nautida eri ajastute muusikat, tantsu, teatrit, lahinguid, võitluseid ning kaupmeeste ja käsitöömeistrite laata ja aegade taguste retseptide järgi toite.

Lossipäevad avatakse reede, 8. juuli südaöösel liivamaalietendusega Kuressaare linnuse ajaloost, mis projitseeritakse lossi välisseinale. Eri maadest pärit muusikute ja tantsijate poolt on kavas härra Kuressaare linnapeale, ehk siis lossipäevade keeli bürgermeistrile, väike üllatusetteaste raekoja ees lossipäevade rongkäigu raames, mis algab teatri juurest laupäeval, 9. juulil kell 12.

Lisaks seatakse lossihoovi üles ajalooküla, kus oma telklaagrites teevad erinevad ajalooklubid ja ansamblid keskaja teemalisi õpitubasid, alates keskaja moest, lõpetades nahaparkimise ja söögitegemisega. Avatud on ka kaupmeeste ja käsitöömeistrite laat, keskaja tegevuste hoov ja käsitöökeldrid.

Lossi kapiitlisaalis ja õuel toimuvad eri ajastute muusika- ja tantsuansamblite esinemised, muu hulgas kontserdid Kiili vanamuusikaansamblilt koos Tõis Kaumanni ja Kädy Plaasiga, niisamuti ansamblilt Triskele, kes esitab Saaremaa ja Hiiumaa rahvapäraseid koraale, ning Inglise restauratsiooniaegsete heliloojate muusikat esitavalt triolt koosseisus Julia Ageyeva ja Gary Hess ning Kädy Plaas.

Lapsi ootab lossiteater Viljandi Nukuteatrilt, samuti avatakse lossipäevade raames linnuse vahimehekelder koos ajastutruu interjööriga ning siin saab kuulda lugusid kaugetest aegadest.

Otseloomulikult on kavas lossipäevade oodatumaid sündmuseid, suursugune Arensburgi rüütlite turniir ning laupäeva õhtupoolikul ka suur Põhjasõja lahing üle kindluse erinevatelt ajalooklubidelt.

Seekord on lossipäevade lõppakord veidi teistlaadi, nimelt lõpetab lossipäevad sel aastal Kuressaarest pärit armastatud teatri- ja filminäitleja Evald Aaviku dokumentaalne monolavastus "Evaldi tekk" lossi kapiitlisaalis 10. juulil kell 17.

Kogu kava saab lugeda lossipäevade korraldaja Saaremaa Muuseumi kodulehelt www.saaremaamuuseum.ee.