Anonüümne helistaja survestas Lüganuse valla spetsialisti ametikohale kandideerimisest loobuma

 (5)
LG mobiiltelefon
TelefonFoto: Ilmar Saabas

Lüganuse volikogu haridus- ja noorsootöökomisjon tegi vallavalitsusele ülesandeks uurida, kes ning mis põhjusel helistas ühele valla haridus- ja kultuuritöö peaspetsialisti ametikohale kandideerinule, soovitades tal konkursil osalemisest loobuda.

Lüganuse volikogu haridus- ja noorsootöökomisjon on teinud Lüganuse vallavalitsusele pöördumise, et viimane uuriks olukorda, kus komisjonile teadmata isik on käitunud ühe ametikohale kandideerinuga ebaeetiliselt ja valla mainet kahjustavalt, helistades ning hoiatades isikut ametikohale kandideerimise ja valituks osutumise korral ametikoha vastuvõtmise eest.

Lüganuse vald otsis sügisel endale konkursiga uut haridus- ja kultuuritöö peaspetsialisti, kelle ametikoht on juba pikka aega täitmata. Ametikoha täitmiseks korraldatud konkursil volikogu komisjoni liikmena osalenud volikogu liikme Enno Vinni sõnul tuli neile signaal, et ühele konkursil osalenule, kes oma tausta poolest oli üks tugevamaid kandidaate, olla helistatud ja soovitatud kandideerimisest loobuda. Inimene soovitusele vastavalt ka käitus.

“Ega ma rohkemat teagi, kuid tegemist on kahetsusväärse juhtumiga, millega tuleb tegelda, et säärast olukorda tulevikus vältida,” ütles Vinni.

Loe edasi Põhjarannikust.