Apteeker soovitab: millal hakata kasutama kortsudevastast kreemi?

 (3)
Eurobiolab OÜ, Natura Siberica
KosmeetikaFoto: Tiit Blaat

Naised mõtlevad üha nooremalt kortsudele ja sellele, kuidas neid vältida ja võimalikult kaua oma noorust säilitada. Millal peaks hakkama kasutama kortsudevastaseid kreeme, selgitab Apotheka apteeker Kerli Valge.

Asjatundjate sõnul ei tasu oodata kuni kortsud on õige sügavad ja siis loota kreemide imele, vaid hakata tegelema ennetustööga juba siis, kui on märgata esimesi naha vananemise tunnuseid.

Näo-, kaela- ja silmaümbrusnaha kortsude teke on paratamatu eaga kaasnev nähtus. Need tekivad põhiliselt vananemise, miimika ja keskkonnamõjude ning UV-kiirguse tagajärjel. Samuti avaldab mõju alkoholi ja tubakatoodete tarvitamine. Esimesed naha vananemise märgid hakkavad tekkima juba 25–30 aasta vanuselt ning nahal tekib järk-järgult vajadus erinevate toimeainete järele.

Vananemismärkide edasilükkamiseks tuleb hakata nahka kaitsma eelkõige päikese eest ja seda juba beebieas. Jõudes vajaduseni hakata eraldi näokreeme kasutama, võiks valida endale kreemid, millel on päikesekaitsefaktor. UV-kiirguse tagajärjel tekivad vabad radikaalid – kemikaalid, mis kahjustavad keharakke. Need tekivad ka keskkonnasaaste, suitsetamise, stressi ja teatud ravimite toimel.

Loe edasi Lõunaeestlasest.