Arukülas viskasid lapsed rongide ja autode pihta torusiilipomme

 (46)
Slovakkia presidendi visiit Eestisse
PolitseiFoto: Andres Putting

Piirkonnapolitseinik Kaisa Kajo rääkis, et raudtee ääres on ikka aeg-ajalt ette tulnud, et lapsed kipuvad raudtee ääres mängima ning lollusi tegema — rööbastele pannakse erinevaid esemeid, heidetakse pikali ning hüpatakse vahetult enne rongi tulekut püsti. Viimati jõudis patrullpolitseinikult temani aga info, et lapsed on teinud plastmasspudelitesse torusiilipomme ning visanud neid rongide ja autode pihta. Keegi viga pole saanud, kuid viske tagajärjel käiv pauk on ehmatav.

Ta märkis, et torusiilipommide tegemine on levinud ka mujal, kuid Arukülas pole ta sarnastest juhtumitest varem kuulnud: “Lapsed, kes neid Arukülas tegid, olid alla 14aastased ning nendega suurt midagi peale selgitustöö teha ei saa. Ega nad isegi oska täpselt öelda, miks nad seda tegid, tahtsid enda arvates nalja teha ning katsetada, mis juhtub.”

Ta lisas, et paar aastat tagasi oli Raasiku vallas juhtum, kus ühes külas visati torusiiliga täidetud coca-cola pudel vastu eramaja ust, elanik läks vaatama, tõstis pudeli sisse ning tema 10aastane laps jõi sealt ning sai tõsiseid tervisekahjustusi. Ilmselt ei osanud pudeliviskajad arvata, et nende teol on nii kurvad tagajärjed, kuid see näitab, et ka ohutuna tunduv nali võib õnnetult lõppeda.”

Loe edasi 18. novembri Sõnumitoojast.