Auto iluhooldustehnikud ennetavad vananemisilminguid

 (6)
Auto iluhooldustehnikud ennetavad vananemisilminguid
NahkisteFoto: Rae Sõnumid

Kõige paremini aitab auto vananemisilmingute vastu ennetav auto sise- ja välispindade hooldus. Peetris auto iluhooldustehnikuid juhendava Mr CAP üks asutajaid Aleksander Pevtsov tõdeb, et mida uuemale autole tehakse auto kere ja salongi kaitsev hooldus, seda suurem tõenäosus, et see näeb ka peale 200 000 km läbimist välja nagu uus.

„Meil on mitmeid kliente, kes toovad peale autosalongist väljasõitmist praktiliselt kohe oma uhiuue auto siia Peetri salongi,“ kõneles autode iluhooldusega juba üheksandat aastat tegelenud Pevtsov. „Kuid rohkem on ikka neid kliente, kes tahavad oma kasutatud autole taaskord uue väljanä- gemise anda, mis on samuti võimalik.“

Mr CAP pakub Pevtsovi sõnul erilisi värvipinna-, naha-, tekstiili-, klaasi- ja muid hooldusi, mis kindlustavad auto pikaajalise Auto iluhooldustehnikud ennetavad vananemisilminguid ilu ning tõstavad selle väärtust. Töö tehakse käsitsi ja tegevus põhineb frantsiisettevõtte Mr CAPi poolt välja töötatud tehnikal ja tootearendusel, mida tohivad kasutada litsentseeritud ja sertifitseeritud ettevõtted.

Mr CAPi meeskond on valmis näitama ühe üsnagi korralikult päevi näinud ja ilmselgete kulumismärkidega auto juures, mida Mr CAPi vahendid ja oskused suudavad. Katseautona sõidab salongi ligi 200 000 km läbisõiduga kulunud nahksisuga auto. Kuupäev on 3. veebruar ja kell 10.00.

Esmalt suunatakse auto kere puhastusse, kus spetsialistid kõikvõimalikud mustuskihid hoolikalt maha pesevad. Seejärel taastatakse värvipind, deoksüdeerimise käigus eemalduvad pisikriimud. Järgmisena kantakse peale kaks kihti spetsiaalseid Mr CAPi ilutooteid, millest esimese eesmärk on täita poorid ja teine paneb auto kere läikima. Seejärel võetakse ette salong ning tehakse korralik keemiline puhastamine koos kaitsvate ainetega töötlemisega. Peale salongipuhastust saab mootoriruum põhjaliku puhastuse, mida tehakse käsitsi. Viimane etapp viiakse läbi siis, kui auto juures enam midagi ei tehta, sest ööseks jäävad autole peale kantud ained kivistuma. See kõik on MasterTreatment.