Avati Iisaku Looduskeskuse uus hoone

 (3)
Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus, Keskkonnaameti peadirektor Andres Onemar, projektijuht Kaidar Viikman ja ehitusfi rma esindaja Aare Seemen eemaldasid looduskeskuse sissepääsu takistava pärja. Looduskeskus on külastajatele avatud.
Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus, Keskkonnaameti peadirektor Andres Onemar, projektijuht Kaidar Viikman ja ehitusfi rma esindaja Aare Seemen eemaldasid looduskeskuse sissepääsu takistava pärja. Looduskeskus on külastajatele avatud.Meie Keskel

Olin kutsutud Ida Virumaa looduskeskuse uue maja avamisele 11. juunil 2013. Meelde jäid avamiskõnedest Keskkonnaameti peadirektori Andres Onemari sõnad, kes mainis, et eelmisel aastal oli Ida-Virumaal loodushariduslikel programmidel osalenuid üle nelja tuhande õpilase, mis oli osalejate arvu poolest Eestis esikohal. See oli meeldiv üllatus. Samuti Iisaku vallavanema Avo Kiire arvamusavaldus, et Iisakust võiks saada Ida- Virumaa tõmbekeskus, kuna esindatud on juba päästeamet ja politsei ja nüüd on siin ka looduskeskus. Esinesid kunstide kooli õpilased ja nende juhendajad. Kohal oli keskkonnabuss, kus tutvustati bussi kasutusvõimalusi.

Mina olen väga õnnelik selle üle, et Iisaku Looduskeskus on koolile nii lähedal. Parasjagu jõuab õpilastega ühe tunni jooksul keskuses käia ning programmis osaleda. Soovitan kõigil looduskeskust külastada. Maja on küll väike, aga vaadata on seal päris palju. Saab kokku panna puslekuubikud Ida-Virumaa erinevate pinnavormidega, näha loomade, lindude topiseid ja nende väljaheiteid, pinnase läbilõiget koos elustikuga, vee-elustiku ja veesäästu teemalisi seinu.

Meie Keskel

Keskuses on erialaraamatukogu määrajate ja trükistega ning programmide läbiviimiseks vajalikud vahendid. Õuestend tutvustab energiasäästliku maja põhimõtteid: maja kütab maaküte, voolu annavad päikesepaneelid ja tuulik. Maja on kaetud mätaskatusega, mis avamise ajal veel kõige ilusam ei olnud aga usun, et kui kõik katusel olevad taimed õide puhkevad on vaatepilt täitsa kena. Keskuse töötajad on väga tublid ja asjalikud. Alati võib nende poole pöörduda ja küsida võimalusi, kuidas koolitunde huvitavamaks teha. Meie oleme sellel õppeaastal saanud Ida Virumaa Lõunaregiooni koolide õpilastega käia Järve Veepuhastusjaamas, Uikala prügilas, Porkuni paemuuseumis, Tamsalu paemurrus ning vaatasime lubjapõletusahjusid ja Äntu järvesid. Saime osaleda juba uue maja säästuenergia programmis.