Ave Nahkur müüb Raudoja talu poole miljoni euroga, et kolida Kanaaridele

 (42)
KÕRTS
Raudoja kõrtsFoto: Karin Kaljuläte

Naivismi viljeleva kunstniku, presidentide sõbra, taluperenaise ja kohvikupidajana tuntud Ave Nahkur (54) soovib uut elu alustada Kanaari saartel. Lisaks Ave elumajale Kuusalus läheb nüüd müüki elukaaslase Imre Toltsbergi (47) Raudoja talu.

Anija vallas endises Raudoja kõrtsis on Ave ja Imre turismitalu pidanud viimased viisteist aastat. Seal on käinud nii Arnold Rüütel kui Toomas Hendrik Ilves. Rüütel ostis Avelt maale, Ilves tellis presidendi kantselei jõulupeo. „2007, 2008, 2009, 2010 olid meil metsiku papi tulemise aastad,“ kiidab Ave.
Siis jõudis majanduskriis Raudojale. „2012 oli ikka täielik jama majas,“ meenutab Ave. 2013 tegi ta talusse kohviku, ent eelmisel aastal hakkas kiratsema seegi.

Ave näeb asjal ka positiivset poolt: „Ega sa kohvikus ei saa nälgida. Kui kundesid ei tule, siis pead ju ise ära sööma. Oleme ülesöönud küll, eriti eelmine aasta, kui oli see kehv suvi.“
Pensionäriks saarele

Eesti turisminduses pettunud Ave on pööranud pilgu Kanaari saartele, iseäranis La Gomrale, millest me ei saa vestluse käigus ei üle ega ümber. „See La Gomra on Muhumaa suurune, hästi äge saarekene, paradiis,“ seletab Ave.

Teise Kanaari saare, Tenerife kohta ta nii hästi ei arva: „Esiteks, mulle ei meeldi sellised turismipõrgud. Teiseks, seal on kohutavalt vargaid.“

Loe edasi Harju Elust.