Deiw Rahumägi — vallavanem tööõnnetuse kiuste

 (11)
Deiw Rahumägi — vallavanem tööõnnetuse kiuste
Deiw RahumägiFoto: Delfi/Eesti ajalehed

Harku valla mehest Deiw Rahumägist sai Nõva vallavanem pärast seda, kui Nõva vallavolikogu oli umbusaldanud kohalikku meest Tõnu Raagi. Volikogu nimetas napilt kaks nädalat ametis olla jõudnud Raagi vallajuhiks valimist tööõnnetuseks, võttis mehe koha pealt maha ja andis ohjad siseministeeriumi endisele asekantslerile Rahumägile. Raagi jätkamist pooldas kolmandik Nõva rahvast, kirjutab Lääne Elu.

Nüüd on Deiw Rahumägi kaks kuud ametis olnud, end valda sisse kirjutanud, peab pahandustest hoolimata plaani sinna püsivalt elama asuda ja võib-olla isegi oma paabulinnud Nõvale kolida.

Rahumägi sõnul ei ole midagi imelikku selles, et ta tahtis ka Noarootsi ja Vormsi vallavanemaks saada: "Küsimus on põhimõtteline. Kui ma olen valmis siia elama tulema ja oma elamise siia tooma, siis mul on vaja tööd. Kui ma tunnen, et olen suuteline vallavanema tööd tegema, siis ei ole ju vahet, kuhu ma kandideerin. Minu eesmärk on tuua oma elu Harjumaalt ära. Harjumaa, see kant, kus ma elan, on täis tipitud uusi elamurajoone. See ei ole enam maa. Ma olen maalt tulnud ja tahan maale tagasi."

Loe pikemalt Lääne Elust.