Dissident võitleb vabaks ka busse

 (4)
TAK uued bussid
Foto: Andres Putting

Eluaegse vabadusvõitleja ja pikaajalise bussikontrolöri Enn Voika viimaseks sooviks on, et valskus ja varastamine Tartu maakonnaliinidel lõppeks.

Alatasa Varalt Taaralinna ja sealt edasi mujalegi vabariigi sangareid mälestama põrutav Voika on juba ammu tähele pannud, et midagi kohalikel bussiliinidel õieti ei klapi. Nimelt ei pääse invaliid sageli oma ihaldatud ja ette nähtud kohale kohe juhi kõrval, vaid peab komberdama sõiduki tagaossa. „Bussijuht kakub kõik sildid ise maha. Nii ei saa iga suvaline invaliid, näiteks mina, strateegilisele kohale istuda ja segada juhti varastamast,“ lajatas ta.

Konspiratsioon seisneb teeneka vanahärra sõnul selles, et pättjuhid tavatsevad täiesti tervetele inimestele invaliidide nullpileteid väljastada, kuid raha ikka täie rauaga vastu võtta, lootes, et keegi seda ei märka. Seepärast saab staažika kontrolöri naabrus neile halvimaks võimalikuks üllatuseks: „Vene ajal oli tavaline, et bussijuht muudkui tagus pileteid välja ja kõrvalistuja-kaasosaline jagas need inimestele välja. Õppisin kaheksa teenistusaastaga kõik nende trikid ära.“

Loe edasi Tartu Ekspressisit.