Dobele delegatsioon külastas Väike-Maarja gümnaasiumi ja õppekeskust


Dobele delegatsioon külastas Väike-Maarja gümnaasiumi ja õppekeskust
Läti külalised Väike-Maarja õppekeskuses. Heili Nõgene fotoVäike-Maarja Valla Infoleht

10. aprillil külastas Väike-Maarja gümnaasiumi ja õppekeskust Lääne-Virumaal külas olnud sõpruspiirkonna Dobele esindus Lätist.

Külaliste seas olid Dobele vallavanem Andrejs Spridzans, haridusosakonna juhataja Guntis Safranovics, Berze osavalla administratsiooni juht Juris Kronbergs, Dobele(integreeritud) ametikooli direktor Inara Tumascika ja PR-juht Dzintra Matisone.

Dobeles on ees seismas reformid nii üld- kui kutsehariduses, seetõttu tunti külaskäigul suurt huvi Lääne-Virumaa hariduskorralduse vastu.

Väike-Maarja poolt võtsid külalisi vastu vallavanem Indrek Kesküla ning gümnaasiumi ja õppekeskuse direktor Raili Sirgmets.

Raili Sirgmets tutvustas külalistele Väike-Maarja vallas kahe kooli integreerimisel mitmete aastate jooksul toimunud arenguid ja tõi välja selle protsessi olulisemad teetähised.

Vallavanem Indrek Kesküla sõnul tundsid külalised suurt huvi koolis õpitavate erialade ning rahastamismudeli vastu. Uuriti, kuidas koolides reaalne töö toimub ning kas ja kuidas on nende õppekavad omavahel seotud.

Enne Väike-Maarjasse tulekut tutvuti Rakvere Ametikooiga ja sealse sisulise tegevusega. Kuna Berze osavald on Rakke valla kauaaegne sõpruspiirkond, siis külastatakse Rakke valda, AS Nordkalk Rakke lubjatehast ning Rakke gümnaasiumi ning käiakse mitmel pool mujal maakonnas.