Eesti Post annab välja Kuressaare 450 postmargi


Eesti Post annab välja Kuressaare 450 postmargi
Kuressaare linn

Kuressaare linna sünnipäeval, 8. mail ilmub postmark nominaalväärtusega 0,45 eurot, mis tähistab 450 aasta möödumist Kuressaarele Riia linnaõiguste andmisest. Esimese päeva tempel on kasutusel Kuressaares ja Tallinnas, lisaks esimese päeva ümbrik. Postmargi kujundab Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala lõpetanud Triin Heimann. Hetkel on kujundustööd algusjärgus ja Heimann ootab ka linnavalitsusepoolseid soovitusi, mida postmargil täpselt kujutada. Postmark trükitakse trükikojas Vaba Maa ja selle täpne tiraaž selgub enne trükki minekut.

Kuressaare hariduse ja kultuuri abilinnapea Tiina Talvi sõnul toetas Kuressaare juubelimargi väljaandmist igati ka AS-i Eesti Post juhatuse esimees Aavo Kärmas. „Mul on väga hea meel, et Eesti Post tuli Kuressaare linnavalitsuse algatusele vastu. Väärika juubeliaasta tähistamisel on postmark tähelepanuväärne sümbol, seda enam, et tänasel e-ajastul on postmark ise väärikate traditsioonide kandmise võrdkuju,“ sõnas Tiina Talvi, lisades, et juubelimargil levib sõnum Kuressaare sünnipäevast üle Eesti ja rahvusvaheliseltki.

Seni on linnaõiguste andmisele pühendatud postmarke Eesti Posti postmargi osakonna juhataja Ain Muldmaa sõnul välja antud kahel korral: 1998. aastal ilmus postmark, mis tähistas 750 aasta möödumist Tallinnale Lübecki linnaõiguste andmisest, ja 2002. aastal avaldati Rakvere postmark, mis märkis 700 aasta eest antud Lübecki linnaõiguseid. 2005. aastal ilmus Taru esmamainimisele pühendatud postmark, nimelt möödus sellest 975 aastat.

Ain Muldmaa sõnul antakse aastas välja keskmiselt 25 uut postmarki, 2013. aastal ilmub neid 26.