Kui juba ette oli teada, et meeskonda ei saa abistada kogenud mängujuht Sven Pugonen, siis vaid mõned päevad enne sai selgeks ka, et terve hooaja seljaprobleemidega kimpus olnud Raido Villersi hooaeg on lõppenud. Hoolimata kõigest oldi poolfinaaliks hästi valmis. Esimene veerandaeg võideti vastaste kodusaalis toimunud kohtumises 30:19 ning poolajaks säilisid edunumbrid 49:40. Järgmised 10 minutit ehk kolmas veerandaeg kuulus aga selgelt favoriitidele 31:15 ning seega viimast veerandit alustati juba Balteco 7 punktilisest eduseisust.

Tumedaid pilvi kogunes Tamsalu meeskonna kohale aina enam, kuna 3,5 minutit enne lõppu oli Balteco eduseis juba 13 punkti. Ometi suudeti võimsa lõpuspurdi toel, kus suurt rolli mängis Mihkel Mageri 3 kaugviset (esimesed 6 üritust polnud korvirõngast läbinud!) vastane alistada 88:86. Otsustavad punktid viigiseisult tõi Joosep Kivimäe vabaviskejoonelt.

Tol päeval tabas muidu vabavisetega alati hädas olev Kivimäe ilmeksimatult - 11st katsest läbisid korvi kõik teele läkitatud pallid. Vastastel jäi aega veel 4 sekundit mäng lisaajale viia, meie õnneks Anton Batanovi vise keeras korvirõngast välja. Leho Kraavilt 21 punkti ja 11 lauapalli. Joosep Kivimäelt 19 punkti. Vastaste poolel olid pidurdamatud Kauri Sild 28 ja Howard Frier 27 punktiga.

Finaalmängust palju rääkida pole. Eelmisse päeva oli väga palju püssirohtu läinud ning lühikese pingi tõttu alistuti Kohila SK/Lallemand meeskonnale 51:71. Mängu saatuse otsustas sisuliselt teine veerandaeg, mis kaotati 8:25. Spurdiga kolmandal veerandajal jõuti korraks ka 6 punktilisse kaotusseisu, kuid vastaste pikem pink jättis seekord kullad Rapla maakonda. Finaalis Tamsalu parimana kogus Leho Kraav 17 punkti. Tiitlikaitsja Balteco ei toibunud löögist ka teiseks päevaks, kaotades Swedbankile 64:72.

Seega kuulub käesoleva hooaja ajalooline 11. koht Eesti üldpingereas (meistriliigas on 9 meeskonda) just Tamsalu Los Toros/ Simuna IVAX meeskonnale. Hõbemedali omanikeks said: Rainer Tops, Kristo Raudam, Livar Liblik, Sven Pugonen, Sander Karro, Rein Raam, Mihkel Mager, Joosep Kivimäe, Raido Villers, Raul Sinisalu, Cristo Kens, Aron Kuusik, Leho Kraav, Alo Põldmaa, Priit Pihela ja Indrek Raig.

Võistkonda toetasid: Simuna IVAX, Agrovarustus, Veiniladu, Puukeskus, Eesti Näitused, A4 kinnisvara, Triinu kodumasinad, Jalajälg, Ajakiri Basketball, Tamsalu vallavalitsus. Kristo Raudam, SK Los Toros