Ettevõtja nõuab Sillamäe linnalt hiigelsummat


raha
RahaFoto: Ago Tammik

Sillamäel tegutsev OÜ Krunk esitas Sillamäe linnale nõude, mis koos viivistega küünib miljoni euroni. Linn väidab, et neil on omapoolne lahendus olemas, ent ei soovi sellest avalikult rääkida.

Kogu lugu sai alguse sellest, kui 2012. aasta mais esitas OÜ Krunk linnavalitsusele projekteerimistingimuste väljastamise taotluse, mis nägi ette firmale kuuluval Viru pst 14 kinnistul asuva turuhoone lammutamise ja uue ehitamise. Samas kuus väljastati lammutusluba ning firma jätkas linnaga läbirääkimisi projekti täpsustamiseks ja täiendamiseks.

Suve lõpuks väljastas linnavalitsus Krunkile ehitusloa, misjärel ettevõte andis ehitusega seotud partneritele korralduse alustada eeltöid. Kui ehitustööd sügisel pihta hakkasid, keelas linnavalitsus firma sõnul temale ootamatult 1. oktoobril ehitusmaterjale vedaval transpordil ehitusplatsile sisenemise. Selleks ajaks oli vana ärihoone lammutatud, uue hoone ehitustööde ettevalmistused tehtud ning ehitusmaterjalid ostetud. Alustatud oli vundamendi rajamise ja betoneerimise töid.

Loe edasi Põhjarannikust.