Filmitalgud jõuavad Vastseliina Noortekeskusesse


Filmitalgud jõuavad Vastseliina Noortekeskusesse
Foto: Delfi pilt, vabaajakeskus-

11. novembril 2011 kell 20:11 linastub üle Eesti igas maakonnas ja vähemalt 80-s kinopunktis korraga, sh Vastseliina Noortekeskuses, Filmitalgute rahvafilm.

Filmitalgud on Kinobussi poolt korraldatud, terve 2011. aasta läbi kestev meelelahutuslikult hariv projekt, mille käigus aktiviseeritakse kogu ühiskond, tegemaks Eesti teemadel üks ühine film. Nii tehakse koos Euroopa Kultuuripealinna Tallinnaga suur kingitus Eesti filmi 100. juubeliaastaks - 2012 on ametlikult Eesti Filmi Aasta. Filmiproffide juhendamisel ja eestvedamisel ning rahva kaasalöömisel talgute vormis valmib suuremahuline täispikk mänguline 'ulme-dokumentaalfilm' mis tugineb Eesti legendidele ja võtab kokku eestluse elujõu ja mille ettevalmistuses ja elluviimisel saab kaasa lüüa kuni 10 000 inimest.

11. septembril oli Filmitalgute viimane võttepäev, kus salvestati pikemal võtteperioodil filmimata jäänud materjal. Kokku on siiani Filmitalgute filmi valmimisse panustanud 1444 vabatahtlikult tegutsenud inimest.

Filmitalgute võtted kestsid 3. augustist 11. septembrini; võttepäevi oli kokku 18. Maakondlikke filmitalgulisi oli Eesti peale kokku 50, filmivõtted kaasasid kokku 60 amatöörnäitlejat. Lisaks professionaalsetele võttemeeskonna liikmetele reisis tuuril kaasa ka 10 vabatahtlikku meeskonna püsiliiget, ehk "superjukut", kes leidsid end esimest korda täispika mängufilmi võtetel. Kui lisada juurde kõik stsenaariumi arendajad ja filminäitlejakoolitustel näitlejaks pürgijad, massistseenilised, ning ettevalmistuste abikäed, on senini Filmitalgute filmi valmimisse panustanud 1444 inimest üle Eesti. Lisaks on Filmitalgutega kaasatud 45 filmiprofessionaali, 51 erasponsorit, kodulehel registreerunud 4389 inimest, Facebooki kommuuniga liitunud 1375 inimest, ja kodulehel üle 88 000 unikaalse uudistaja. Seega on Filmitalgute film Eesti filmi ajaloo suurima meeskonnaga film.

Filmitalgute rahvafilmi levitamise ettevalmistustes saab publik kaasa lüüa treileri ja plakati konkurssides: antakse ette kas klipid või fotod filmist, mille põhjal võib pakkuda enda nägemust treilerist ja plakati kujundusest. Valitud kunstnikud saavad kutse Filmitalgute filmi esilinastusele ning tunnustuse - just nende treilerit/plakatit kasutatakse Filmitalgute filmi promomiseks!

Lisainfo: www.filmitalgud.ee

Lili Pilt, Filmitalgute rahvafilmi levijuht
lili@filmitalgud.ee
+37253324618