FOTOD ja VIDEO: Saarlased ja hiidlased seilavad nädal aega IHANA pardal

 (3)
Soome kaljas IHANA Kuressaare jahisadamas
Nädal aega purjetab merel ja külastab erinevaid sadamaid Soome kaljas IHANA pardal seitse saarlast ja neli hiidlast. Esmaspäeval jõudis alus Kuressaare jahisadamasse. Kõik seilajad tervet reisi kaasa ei tee, sadamates meeskonnaliikmed vahetuvad. Merereis algas eelmisel nelljapäeval Mariehamnist kust sõideti Utö saarele. Sealt sõideti hommikul Kärdlasse, seejärel Kuivastusse, Ruhnu. Teisipäeval seilatakse Kärdlasse ja lõpp-peatus on Turus neljapäevalFoto: Irina Mägi

Nädal aega purjetab merel ja külastab erinevaid sadamaid Soome kaljas IHANA pardal seitse saarlast ja neli hiidlast.

Esmaspäeval jõudis alus Kuressaare jahisadamasse. Kõik seilajad tervet reisi kaasa ei tee, sadamates meeskonnaliikmed vahetuvad. Merereis algas eelmisel nelljapäeval Mariehamnist kust sõideti Utö saarele. Sealt sõideti hommikul Kärdlasse, seejärel Kuivastusse, Ruhnu. Teisipäeval seilatakse Kärdlasse ja lõpp-peatus on Turus neljapäeval. Kaasa seilavad Aivar Kallas, Jüri Hioväin, Ivar Ansperi, Mikko Undrest, Olev Müür, Ludvik Mõtlep, Andres Jalakas.

Kaljas IHANA on Soome alus, tema kodusadamaks on Luvian Laitakari. Kaljas on 27,1 meetrit pikk ja 6,2 meetrit lai. Purje kogupinda on 280 ruutmeetrit ja laeva juhib 280 hobujõuline diiselmootor. Alus valmis aastal 2010.