FOTOD: Narva kolledži uus hoone avati kauni valgusmänguga

 (4)
FOTOD: Narva kolledži uus hoone avati kauni valgusmänguga
Foto: Sergei Stepanov

Eile avati pidulikult Narva kolledži uus hoone Narvas Raekoja platsil. Traditsioonilise lindi läbilõikamise asemel avas maja Taavi Varmi videoinstallatsioon uue hoone valgel fassaadil.

Tervitussõnad ütlesid Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves ja Tartu ülikooli rektor prof Volli Kalm.

Narva kolledži uus hoone asub ajaloolise börsihoone asukohal 1944. aastal hävitatud vanalinnas. Ajaloolisele hoonele sarnase fassaadi ja tausta kõrvalt on kolledži siselahendus vastukaaluks igati kaasaegne, pakkudes parimat töö- ja õppekeskkonda.

Narva kolledži direktori Katri Raigi sõnul on tegemist Euroopa Liidu piirilinna uue märgiga. „Hoone arhitektuur ja siselahendus on pälvinud juba rahvusvahelist tähelepanu", räägib Raik. Direktori sõnul toetab õpikeskkond igati kolledži arenduspüüdlusi, seda nii Eesti ühe parima õpetajakoolituskeskuse kui ka Venemaa ja Euroopa Liidu vahendaja rolli väljaarendamisel.

Hoone arhitektuurse osa autorid on Katrin Koov, Indrek Peil ja Siiri Vallner. Sisekujunduse autor on Hannes Praks. Maja ehitas YIT Ehitus. Maja ehitust toetas Euroopa Regionaalarengu Fond, Eesti riik ja Tartu ülikool.