FOTOD: Värskas avaldati austust küüditatud ja hukatud Eesti ohvitseridele

 (6)
Küüditatud ja hukatud Eesti ohvitseride mälestusstseremoonia Värska lipuväljakul.14.06.2016
Küüditatud ja hukatud Eesti ohvitseride mälestusstseremoonia Värska lipuväljakul.14.06.2016Foto: kpt Kristjan Kostabi; Annett Kreitsman, Kaitseväe peastaap

Täna avaldati mälestustseremoonial Värskas austust 1941. aastal nõukogude võimude poolt küüditatud ja hukatud Eesti ohvitseridele, kes langesid vaba Eesti eest.

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terrase pöördumise edastas mälestustseremoonial 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo. Kaitseväe juhataja rõhutas oma pöördumises, et parim viis hoida nende mälestust, kes on saatusele pidanud alla vanduma, on kinnitada, et Eesti riik ei alistu ning hakkab vastu igale vaenlasele.

Lisaks seisis kaitseväe juhataja pöördumises, et Eesti kaitsevägi teeb tulevikus koostööd Eesti vabadusvõitlejate liidu ning Eesti eruohvitseride koguga hoolitsemaks, et küüditatud ja hukatud Eesti ohvitseride lugu oleks meie rahvale teadmiseks ja mäletamiseks.

Mälestustseremoonial osalesid ka Värska vallavanem Raul Kudre ja Eesti vabadusvõitlejate liidu, Eesti eruohvitseride kogu, kaitseväe ühendatud õppeasutuste, justiitsministeeriumi ja Kaitseliidu Põlva maleva esindajad ning kohalikud.

Nõukogude võimud küüditasid ja hukkasid 646 reservõppekogunemise nime all Petseri Kaitseliidu majja kutsutud Eesti ohvitseri. Mälestustseremooniat küüditatud ja hukatud ohvitseride auks on alates 2011. aastast korraldanud Eesti vabadusvõitlejate liit ja Eesti eruohvitseride kogu. 1941. aasta juuniküüditamise käigus küüditati okupeeritud Eestist ligi 10 000 inimest.