FOTOD: Viljandis avati uue välimuse saanud laululava

 (3)
Viljandi laululava avamine
Viljandi laululava avamineFoto: Kenno Soo

1. detsembril avati pidulikult Viljandi Lauluväljak. Avamisel esinesid Viljandi linna ja maakonna koorid ja tantsurühmad, kokku 350 lauljat, tantsijat ja muusikut.

Ühislaule esitasid Sakala Meeskoor, Sävel ja Eha koor Viljandist, Jaaniko koor Kolga-Jaanist, Lehola koor Olustverest,  Üits viis Tarvastust, Viljandimaa Kammerkoor, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia segakoor, Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri koor ning Kalmeti kooli vilistlaste kammerkoor.

Lauluväljaku kompleksi rajati 1000 inimest mahutav kõlakoda, sadu inimesi mahutav tantsuväljak ning tuhandeid inimesi mahutav pealtvaatajateala. Samuti asub territooriumil tualettide ning pesemis- ja riietusruumidega varustatud ligi 225m2 abihoone.

Viljandi lauluväljaku rajas aktsiaselts YIT Ehitus ning tööde kogumaksumuseks oli 1 389 462 eurot. Ehitust toetas 1 084 643 euroga Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ning 150 000 euroga Viljandimaa omavalitsused. Viljandi linna panus lauluväljaku ehitamisse on 114 349 eurot. Lauluväljaku projekti koostas arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid.