Haapsalu linnavalitsus ei taha Õhtu kaldale raudteed

 (18)
Riisipere-Haapsalu endise raudteeliini jaamakohad
Riisipere-Haapsalu endise raudteeliini jaamakoht.Foto: Priit Simson

Raudtee ja rongipeatus Õhtu kaldal on vastuolus linna üldplaneeringuga ja rikuks ära laheäärse miljööväärtusliku ala.

Lääne maavalitsus kuulutas enne aastavahetust välja küsitluse tulevaste rongipeatuste asukoha üle Haapsalu linnas, kus pakuti välja neli võimalikku varianti. Kaks neist näevad ette raudtee pikendamist Õhtu kaldale.
Haapsalu aselinnapea Peeter Vikmani sõnul on linnavalitsus seisukohal, et rongipeatus Õhtu kaldale ei sobi, seega eelistatakse otseläbimurret Rohukülla.

„Õhtu kallas on Haapsalu linna miljööväärtuslik ala ja raudteega kaasnevad tehnorajatised – pingutid, postid, kaabeldus ja perroon – ei sobi nimetatud piirkonda. Sellega varjataks ära vaade lahele,” põhjendas Vikman.
„Kui ma praegu aknast vaatan, ega väga kujuta ette küll, et seal raudteetamm võiks olla. Kõige loogilisem on, kui raudteejaam on ikka raudteejaamas,” ütles Haapsalu linnapea Urmas Sukles.

Sellele visioonile vastab maavalitsuse pakutud alternatiividest variant number kaks, mis näeb ette kaht rongipeatust: üks Haapsalu ajaloolises raudteejaamas, kuid uuel platvormil, ja teine 85 meetrit eemal rongidele, mis sõidavad edasi Rohukülla. See on ka variant, mis sai linnavalitsuses heakskiidu.

Loe pikemalt Lääne Elust.