Halliste vallas hinnati kodude kaunidust


Halliste vallavolikogu haridus- ja kultuurikomisjon tegi südasuvel kokkuvõtteid valla tänavusest kodukaunistamise konkursist.

Ühepereelamute arvestuses kinnitati kolmeks paremaks Õunaaia eramu Halliste alevikus (perekond Aas), Pääsusilma väikekoht 19 Päidre külas (perekond Türk) ja Partsi eramu Toosi külas (perekond Kuur). Korterelamute ja hoonetegruppide seas pälvis võidu EKE tarede kompleks Vana-Kariste külas (perekonnad Ott, Käära ja Aasna). Ettevõtetest, asutustest ja tootmistaludest tunnistati võitjaiks Alliku talu Saksakülas (perekond Allik) ning Õllekoja talu (perekond Libek) ja Mäeotsa talu (perekond Tukk) Päigiste külas. Paremaid autasustati majatahvliga „Kaunis kodu 2011" ja kinkekaardiga väärtusega vastavalt 45, 35 ja 25 eurot.

Huvitava idee, säästva renoveerimise ja eeskujuliku taastamise kategoorias väärisid tunnustust Liiva talu Päidre külas (perekond Nuija) ja Kännustiku talu Tilla külas (perekond Lehtla). Nemad said auhinnaks majatahvli „Huvitav idee 2011" ja vastavalt 45- ning 35-eurose kinkekaardi.

Haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Tõnu Tukk avaldas heameelt kaunite kodude rohkuse üle vallas ja kutsus vallaelanikke järgnevatel aastatel kodukaunistamise konkursil veelgi julgemalt ja aktiivsemalt osalema.