Hanila talunik kannatab karjaaia lõhkuja käes: lahtipääsenud loomade tekitatud kahju ulatub mitmetuhande euroni

 (11)
Odavad hobused
HobusedFoto: Eero Vabamägi

Viimase kahe nädala jooksul on korduvalt lõhutud Hanila valla suurtalu Ranna rantšo karjaaedu, lahtipääsenud hobused on tekitanud ümbruskonna talunikele suurt kahju, kirjutab Lääne Elu.

Rantšo perenaine Ande Arula on aedade lõhkumisest nii löödud, et lubas hakata karja vähendama. Tema sõnul on elektrikarjuse traate mitme postivahe ulatuses läbi lõigatud. Ka on väravaid avatud ja loomi välja päästetud. Karjaaeda on kokku 150 kilomeetrit ning seetõttu pole võimalik seda iga päev kontrollida ja nii õnnestub lõhkujal aed uuest kohast läbi lõigata enne, kui omanik jaole saab, et eelmine parandada.

Lõhkumine algas paar nädalat tagasi. Esmalt päästeti lahti mägiveised, kellest mõned on siiani kadunud. Möödunud nädalal hakati lahti päästma ka hobuseid.

Arula on teavitanud ka politseid, kuid suurt abi sellest ei looda, sest seaduse järgi peab ta suutma oma loomad ise kinni hoida.Ta usub, et lõhkuja on mõni loomaarmastaja, kes tahab, et hobused vabaduses kappaksid.

Ka teised ümbruskonna talunikud kinnitavad, et varasematel aastatel on lõhutud nende karjaaedu. Seevastu teised külaelanikud, kelle varale lahtipääsenud hobused on kahju tekitanud, ei usu, et keegi aedu lõhkumas käib.

Loe edasi 4. septembri Lääne Elust.