Heateo tegijad Lustivere põhikoolist: poisid, kes paistavad silma abivalmiduse ja hoolimisega

 (2)
Erakool Läte
Foto on illustratiivne.Foto: Vallo Kruuser

Jõgeva maakonna alaealiste komisjoni tänavuse hea teo konkursi võitjad Alex-Johannes Pent ja Cristofer Zoo õpivad Lustivere põhikooli seitsmendas klassis, nad paistavad silma abivalmiduse ja hoolimisega.

Lustivere põhikooli direktor Kaire Kampus rääkis, et üks nende kooli õpetaja andis talle poiste heategudest märku. Koolijuht rääkis seejärel noormeeste klassijuhatajaga, kes teadis märksa rohkem. Alex-Johannes Pent ja Cristofer Zoo on sõbrad. Alex-Johannes hakkas sõpra aitama siis, kui too vajas terviseprobleemide tõttu liikumiseks ratastooli, hiljem karke. Neid on Cristofer vajanud juba kolm aastat. Sellel ajal asus tema kõrvale Alex-Johannes, aidates sõbral liikuda ja kotti kanda.

Alex-Johannes Pendi ema Kersti Viggori sõnul tulevad tema pojal taolised asjad kuidagi loomulikult. “Meie peres on aitamine ja hoolimine loomulik. Olen kasvatanud oma lapsi selles vaimus, et oluline on olla hea inimene, mitte omada palju raha ja sõita kalli autoga. Nüüd sain aru, et mu lapsed käituvadki nii, nagu olen neid õpetanud.”

Ema meenutas, et Alex-Johannes oli lasteaias samuti abivalmis ja kaastundlik ning aitas väiksematel paelu siduda ja jalatseid jalga panna. Nii oli kasvataja kirja pannud poisi arengumappi.

Kaire Kampuse sõnul sai abistamise lugu jätku tänavu sügisel, kui Lustivere põhikooli seitsmendasse klassi asus õppima muukeelsest perest pärit õpilane. “Ma teadsin, et seal ootab teda ees kaks noormeest, kes ei jäta kaaslasi hätta.

Loe edasi Vooremaast.