Hiiu naised said jõulukingiks arsti

 (17)
Harku vangla
Naistearsti kabinetFoto: Ilmar Saabas

Esmaspäevast töötab Hiiumaa haiglas ukrainlasest günekoloog Dmitro Kovalenko (34). Hiidlastel oli suur mure, et saarele jäävad käima vaid külalisarstid, pärast seda kui 36 aastat töötanud naistearst septembris väljateenitud puhkusele läks.

Dmitro Kovalenko on pärit Ukrainast, Zaporožjest ja sealses ülikoolis naistearstiks õppinud ja günekoloogina töötanud kümme aastat. Eelmisel aastal isegi Aafrikas. “Pakuti lepingut ja läksin,” ütles napi jutu ja tagasihoidliku olemisega doktor. Poolteist kuud praktiseeris ta Lääne-Tallinna naistekliinikus.

Hiiumaa haigla juhatuse liige Riina Tamm ütles, et Kovalenkole anti haiglast soovituskiri ja sellest nädalast on ta juba tööl Hiiumaa haiglas. Teisipäeval võttis doktor koos ämmaemandaga vastu esimese sünnituse, eile kui käisime värske tohtriga intervjuud tegemas, oli ootel järgmine sünnitaja. Sünnitus päevas on väga väike töökoormus kui võrrelda sellega, et Kovalenkol on ööpäevas vastu võtta tulnud 15 sünnitust – see on tema kümne tööaasta rekord. Ja loomulikult püstitati see rekord Aafrikas.

Loe pikemalt Hiiu Lehest.