Homme toimuval suurel kalapeol selguvad Eesti parimad kalagrillijad

 (3)
Homme toimuval suurel kalapeol selguvad Eesti parimad kalagrillijad
Foto: DELFI

Laupäeval, algusega kell 10, toimub Harjumaal, Saue vallas, Harku teeristis asuva Mati Kalapoe ees suur kogupere kalapidu. Kaheksa tundi kestva pidustuse käigus toimuvad Eesti Meistrivõistlused Kalagrillimises, töötab kalaroogade restoran ja rikkaliku kalavalikuga Mati Kalapoes kehtivad kõikidele kaupadele soodushinnad. Peole sissepääs on kõigile tasuta.

Peo alguses kell 10 esineb Eesti Rahwa Grillikooli programmis toidupedagoog ja meistergrillija Enn Tobreluts, kes tutvustab huvilistele kalapuhastamise ja fileerimise kunsti, samuti maitsestamise ja grillimise nippe.

Eesti Grilliliidu poolt esmakordselt korraldataval Eesti Meistrivõistlustel Kalagrillimises võisteldakse kolmes voorus. Esimeses voorus grillitakse söegrillidel M.V.Wooli lõhet, teises linaskit ja fantaasiavoorus on lubatud grillida kõike ja kasutada ka gaasigrilli, kuid selles voorus valmistatava võistlusroa kohustuslikuks komponendiks on võistkonna poolt vabalt valitav kala. Võistlustöid hindavad Eesti Grilliliidu kohtunikud. Rahvalikul võistlusel osalemiseks võtke ühendust grilliliit@grillfest.ee.

Kalapeol esinevad kogu päeva jooksul head Saue valla artistid ja laste rõõmuks rajatakse suur Juku Mängumaa. Peole sissepääs on kõigile tasuta.

Kalapeo ajakava on avaldatud Grillfesti kodulehel.