Huntide veretöö Hiiumaal: 45 korjust, 3 vigastatut ja 18 kadunut

 (56)
Huntide veretöö Hiiumaal: 45 korjust, 3 vigastatut ja 18 kadunut
Murtud lammasFoto: Raivo Tasso

Nädalavahetusel ründasid hundid Hiiu valla Jõerannas elektrikarjusega piiratud karjamaal olnud lambaid ja murdsid üle poole karjast. Kahjusid ei oska OÜ Sillaääre peremees Virko Martin veel kokku arvata.

Eilseks oli ta leidnud 45 lambakorjust, 3 lammast on vigastatud ja 18 lammast 119 pealisest karjast veel kadunud. Martin arvutas, et rahaliseks kuluks teeb see umbkaudu 4000 eurot, pererahva üleelamised peale selle.

Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni jahinduse spetsialist Ivar Marlen oletas, et lammaste murdjateks oli kaks hunti ja ütles, et kohalik jahiselts pidi esitama taotluse hundilaskmise loa saamiseks. Keskkonnaameti pressiesindaja Sille Ader ütles, et huntide küttimisluba väljaspool jahihooaega on väga erandlik ja huntide arvukuse vähendamine peaks toimuma talvisel jahihooajal, lähtuvalt suurkiskjate kaitse- ja ohjamise kavast. “Erandkorras väljaspool jahihooaega hundi küttimiseks loa andmise kohta teeb otsuse ennekõike suurkiskjate töörühm, kes ei ole Hiiumaa loa küsimust veel arutama hakanud,” lisas Ader. Virko

Martin oletas, et hundid õpetavad kutsikaid murdma päeva või paar sama koha peal ja liiguvad siis edasi. “Kui ka hundiluba millalgi antakse, siis on nad juba teistel jahimaadel ja nende küttimine on raske,” ütles Martin.