Iisaku Raamatukogu asutamisest möödus 105 aastat


Iisaku Raamatukogu asutamisest möödus 105 aastat
Esimese muuseumi ja raamatukogu koostöös sündinud mälestusteõhtu sisustas Kalev JõgiMeie Keskel

Alles see justkui oli, mil tähistasime raamatukogu 100. juubelit. Aeg lendab ikka tõesti linnutiivul ja viit aastat nagu poleks vahepeal olnudki.

100 aastat oli tõesti austustäratav verstapost, mis nõudis ka väärilist tähistamist. Ehk on veel lugejail meeles mitmed ajaleheartiklid raamatukogu ajaloost, samuti kohtumised kirjanike - Erik Tohvri, Sass Henno, Virve Osilaga. Saime näha-kuulda ka muusik Heiki Mätliku ja näitleja Kaie Mihkelsoni esinemisi. Kõik see päädis suure lõpuüritusega nii kirikus kui rahvamajas, millest ei jäänud kõrvale kohalikud taidlejad - nii Iisaku segakoor kui näitetrupi liikmed, külakosti tõid oma esinemistega ka meie juba tuntust kogunud omakandi muusikud Evi Rebina, Külli Karask ja Maarja Murutalu. Meenutan kõiki esinejaid tänutundega, sest olid tõesti toredad kohtumised, meeleolukad üritused ja südantsoojendavad esinemised.

Tänavu, kui möödub raamatukogu asutamisest 105 aastat, oleme pisut tagasihoidlikumad kui nii võib öelda. Või äkki ka mitte... Seda otsustavad vast meie ürituste külastajad. Nimelt on plaanis ürituste sari „Meie elulood", kus igas kuus esineb keegi meile kas siis rohkem või vähem tuntud omakandi eakas inimene, kes jutustab mälestusi oma elust.

Kui praegu on väga populaarsed kuulsuste elulooraamatud, siis olen ma kindel, et meie endi hulgas on põneva elusaatusega iisakulasi, kes ehk kunagi ei pane oma mälestusi kirja, on nad siiski väärt edasi andma oma elusündmusi huvilistele-kuulajatele.

Meie ürituste sari valmib koostöös Iisaku muuseumiga. Kõik saab võetud nii lindile kui plaadile ja kunagi on see tõeline rikkus meie muuseumi varasalvedes. See on see, mis jääb meie tulevastele põlvedele. See on meie ajalugu.

Esimene selline üritus on juba toimunud. Külaliseks oli seekord Kalev Jõgi. Tema meenutused oma esivanematest, mõisa-ajast, Iisaku isetegevusest, pastor Kuljusest, suvisest lasteaiast, kooliajast, Siberi-aegadest, tööst kaevandustes, oma hobidest ja isiklikust elust olid väga põnevad ja köitvad. Kes üritusel osales, see teab...

Loodame edaspidi rohkemat publikut. Tulge ja te ei pea pettuma. Inimeste elulood võivad olla väga-väga huvipakkuvad.