Ilves-Extra vaagub hinge: ettevõtte juhi sõnul pankrotist enam pääsu pole

 (102)
Ilves-Extra vaagub hinge: ettevõtte juhi sõnul pankrotist enam pääsu pole
Ilves-Extra koduleht mõjub endiselt positiivsenaFoto: Ekraanitõmmis

Valguskiired 1992. aastal loodud Ilves-Extra AS-i kohal sirasid eredaimalt sajandi hakul, mil omaloodud rõivastesse ehiti kogu maarjamaine olümpiakoondis ning tööd jagus Kastani-Riia ristis toimetavas ettevõttes pea poolesajale inimesele.

Viimastel aastatel on Ilves-Extra leheveergudele pääsenud paaril korral vaid neil puhkudel, kui saamata palk töötajail sapi susisema ajanud. Tartu Ekspressile rääkis Ilvese juhi Arvo Kivikase äripartner, Ilvese ja ISC kaubamärkide praegune omanik, saksa äriguru Gerhard Eberle, et muretsemiseks pole põhjust. „Kivikasel on suur kogemus, mina aitan finantside, turunduse ja teadmistega. Ees ootab helge tulevik.“

Paraku nõrgenesid valguskiired Ilvese õmblusäri kohal möödunud nädalal sisuliselt olematuks. Rusutud, närvilise olekuga Arvo Kivikas, kes varasemalt palgaraha küsima tikkuvate tüütute õmblejate eest varju hoidnud, astus isiklikult kollektiivi ette. Ülestõusmispühadele saatis ta aga usinaid rätsepaid soojade soovide või martsipanist jäneste asemel hoopis sirgjoonelise teatega – raha pole enam pennigi, kuu lõpus on pankrot käes.

Loe edasi Tartu Ekspressist.