IMELISED FOTOD: Sakslaste ohtlik õhupallilend lõppes Kohilas

 (52)
IMELISED FOTOD: Sakslaste ohtlik õhupallilend lõppes Kohilas
Foto: erakogu

Eile võis Kohila lähedal Lohu külas märgata kummalist pilti - maandus suur õhupall, millel all korv, kust pudenes välja kaks inimest. Tegemist oli Saksamaalt Münchenist startinud Himke Hilberti ja Dominik Haggeneyga. Nende reis oli kestnud 33 tundi ning linnulennult oli sõidetud 1449 kilomeetrit. Oma teekonnal pildistasid lendurid seda, mida korvist näha võis. Vaadake ja nautige neid kaadreid.

Tegemist oli maailma olulisima kestvuslennuvõistluse Gordon Bennet CUP kvalifikatsioonilennuga. Õhuvood tõid palli Lõuna-Saksamaalt Münchenist üle Tšehhi, Poola, Läti-Kuramaa Lääne-Eesti randa ja sealt Kohila lähedal asuva Lohu raudteejaama piirkonda. 

Foto: erakogu

Märkimisväärne osa distantsist lennati mere kohal, mida peetakse õhupallidega lendamisel kõige ohtlikumaks. Öösel, mere kohal, kadus seni teadmata põhjustel mõneks ajaks side, mis tekitas lennu jälgijate seas paraja paanika, sest kardeti kõige hullemat. Ilmastikuolud olid maandumisel võrdlemisi keerukad. Pilved olid madalal ja tuule kiirus õhus kuni 15 meetrit sekundis. Ka maandumisel lohistas tuul korvi ligi paarsada meetrit. 

Startis korraga kaks palli, teine lendas Soome ja maandus õnnelikult Turu lähedale.


Gaasiõhupall nimega D-OWNT "WARSTEINER" on kuumaõhupalli-fännide seas teada-tuntud sõiduriist.

„Sellesama palli käes on naiste kestvuslennu rekord, Janet Folkes lendas 9 tundi ja 22 minutit. Pikima lennu on teinud selle palliga britt David Hemleman-Adams lennates Waasmunsterist Sodankylasse ehk 2204 kilomeetrit. Palli maht on 1000 cbm, tõstevõime 1200 kg," ütles üks Eesti kuumaõhupallientusiaste Valdur Vacht.

Enne starti Müncheni lähedal, ühe heeliumitehase kõrval. Vasakul Eestisse lennanud pall, paremal Joseph Höhli pall, mis on jõudnud õnnelikult Soome kuumaõhupalluri ja ilmaränduri, maailmamastaabis legendi Olli Luoma hoole alla. Foto: erakogu
Õnneliku maandumise järel, õnnepisarad silmas. Foto: erakogu
Foto: erakogu


Foto: erakogu