Inglismaal juveeliäri röövi eest vangi mõistetud Haapsalu meest on Eestis varem karistatud narkokuritegude ja pettuste eest

 (17)
Juveelissalong Kuldan Luxury suvise kollektsiooni esitlus
Foto on illustratiivne.Foto: Martin Dremljuga

Haapsalust pärit Taimar Uibopuu mõisteti Inglismaal Leedsi kohtus süüdi ja karistati juveeliäriröövi eest 15aastase vangistusega, kirjutas Yorkshire Evening Post.

Uibopuu kuulus kolmeliikmelisse röövlite jõuku, kes selle aasta 25. veebruaril röövisid Londonis Oxford Streetil asuvas juveeliäri ja 24. märtsil Leedsis Albion Streetil asuvas juveeliäris.

Alar Kaljurand (44) sai kohtu otsusega 18-aastase, Rainis Kilk (26) 18-aastase ning Taimar Uibopuu (30) 15-aastase vanglakaristuse.

Uibopuu on varem Eestis vähemalt seitsmel korral kuriteo eest süüdimõistetud. Peale selle on politsei teda vähemalt kümnel korral vääärteo eest trahvinud.

2007. aasta algul on ta Pärnu maakohtu Haapsalu kohtumajas süüdimõistetud nii narkokuriteo kui ka pettuste eest. Kohtuotsuste järgi vahendas ta vähemalt kahel korral alaealistele amfetamiini. Samuti pettis ka Haapsalu arvutikauplustelet võõra nime all välja arvuteid.

Loe edasi Lääne Elust.