Jaak Aaviksoo: Kurb on kuulda halamist noorte välismaale mineku üle!

 (131)
Jaak Aaviksoo: Kurb on kuulda halamist noorte välismaale mineku üle!
SA Archimedes

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo sõnas täna Tallinna Tehnikaülikoolis toimunud hariduskonverentsil "LEND 2020 - ainult taevas on piiriks?", et tema toetab rahvusvaheliste kogemuste saamist läbi välismaale õppima/töötama mineku.
"Kurb on kuulda halamist selle üle, et noored tahavad välismaale õppima minna," teatas Aaviksoo Sihtasutus Archimedese korraldatud üritusel.

"Kuidas siis noored üldse maailmatunnetuse kätte saavad? Kas oma väikeses rahvusriigis omaette kirudes?" küsis minister ja soovitas mitte karta seda, et noored Eestisse tagasi ei tule.

"Meil tasuks õppida Põhjamaadelt. Näiteks praegu elab umbes pool miljonit rootslast väljaspool oma riiki. Kõrged on ka Soome, Norra, Islandi ja Taani näitajad. Eestlased on Põhjamaadega võrreldes etnilises mõttes kõige vähem rahvusvahelistunud," lisas ta.

Minister rõhutas samas seda, et välismaale õppima ei tasu minna vaid välismaa pärast, sest Eestis saab väga kvaliteetset haridust. "Välismaale tuleb minna sellise ambitsiooniga, et võõras keskkond omaks muuta. Ei tohiks olla nii, et lähed kannatad ära ja tuled tagasi. Rahvusvahelistumine tuleb muuta jõuks, mitte virisemise allikaks," teatas Aaviksoo.