Jaak Urmet: kui rahvast huvitab poliitika ainult valimistel, siis on poliitikutel lihtne sigatseda

 (71)
Jaak Urmet
Jaak UrmetFoto: Priit Simson

ETV saates "Vabariigi kodanikud" arutleti täna, mida seekordsetelt valimistelt kodanikena oodatakse ja kuidas ning mil määral aktiivsed kodanikud kohaliku elu kujundamisel kaasa saavad rääkida.

Kirjanik Jaak Urmet märkis, et olgu riigiks Zimbabwe, Soome või Läti, kipub poliitika igal pool võimuladvikus teatud suunas kulgema, erinev on aga suhe valijaskonnaga, vahendas ERRi uudisteportaal.

"Eesti poliitika on täpselt seda nägu nagu lubab Eesti valijaskond. Kui Eesti valijaskond on huvitatud poliitikast ainult kord nelja aasta jooksul, on poliitikutel väga lihtne sigatseda ja käru teha," lisas ta.

Olemasolevate parteide kaudu on raske oma kogukonna tahet saavutada, sest kandideerides pead olema mõjukas või rahakas, vabaühenduses võib aga paari nädalaga oma sõnumile kõlapinda leida, ütles mittetulundusühingute ja sihtasutuste liidu töötaja Alari Rammo

Alari Rammo ütles, et olemasolevate parteide kaudu on oma tahtmist saavutada keeruline, selleks peab olema tuntud, mõjukas või rahakas, ent poolaktiivsel lihtliikmel ei ole häid väljavaateid.