Jabur soovitus Euroopa Liidult: sööda lambaid mädarõika ja küüslauguga!

 (44)
Loomalapsed Osmussaarel 2014
LammasFoto: Bianca Mikovitš

Euroopa Liit soovitab ka Eesti lambapidajail hakata oma loomi söötma muu hulgas küüslaugu, mädarõika ja sibulaga. Saarlased peavad seda jaburaks. Selle soovituse täitjaile makstakse koguni rahalist toetust, mille taotlemise tähtaeg kukub 19. juunil.

Euroopa Liidu soovitus tõukub eesmärgist parandada loomade heaolu. Toetust – üheksa eurot aastas looma kohta – saavad lamba- ja kitsekasvatajad taotleda maitse- ning ravimtaimede kasvatamiseks.

EL-i soovituslikust nimekirjast peavad lamba- ja kitsekasvatajad välja valima vähemalt viis kultuuri. Suuremat hämmingut tekitavad avalikkusele mädarõigas, küüslauk ja sibul, mida tuleks nüüd lammastele ning kitsedele söötma hakata.

Ligi 20 aastat Mustjala vallas suurt lambakarja pidanud Kaido Eigo peab uut toetusliiki suisa naljakaks.

“Milleni me küll jõudnud oleme?! Ehkki mul ei ole endal sellealast kogemust ja ei tea, kas lambad sööksid mädarõigast... Küüslaugus küll kahtlen, sest kui lambad kunagi kodusele aiamaale pääsesid, panid nad nahka porgandid, herned ja muu parema kraami, isegi kartulipealsed, kuid küüslaugupealsed jätsid puutumata,“ rääkis Eigo.

Loe pikemalt Meie Maast.