Jah lugemisele! Raamatukogupäevad Ääsmäel


Õdus jututund: Raamatukogu juhataja Liia Kiibus tutvustab raamatukogu töötoas 6. ja 7. klassi tüdrukutele Ääsmäe kodukandi ajalugu ning kõige vanemaid raamatuid ja ajakirju
Õdus jututund: Raamatukogu juhataja Liia Kiibus tutvustab raamatukogu töötoas 6. ja 7. klassi tüdrukutele Ääsmäe kodukandi ajalugu ning kõige vanemaid raamatuid ja ajakirjuEestielu

Lugemisaastale kohaselt toimusid tänavused raamatukogupäevad Ääsmäel 20.–30. oktoobrini. Eesmärk on mõelda rohkem lugemisele, lugejale ja raamatukogule.

Me ei jäta kasutamata võimalust, et veel paremini ja rohkem tutvustada seda, mida me nii hästi oskame: korraldada raamatukogutunde õpilastele, ettelugemisi mudilastele, panna välja toredaid näituseid ja kohtuda omakandi tuntud inimestega.

20. oktoober on traditsiooniliselt ettelugemise päev. Raamatukoguhoidja Eve Kaldmaa kohtus Ääsmäe Põhikooli algklasside õpilastega ja eelkooli rühmaga. Algklassidele sai ette loetud eesti muistendeid ja muinasjutte ning eelkoolile raamatut “Tuduhiired”.

Tehti ringkäik raamatukogu töötoas ja arhiivis. Tutvustati raamatukoguhoidja elukutset ja raamatukogu kroonikat. Uuriti näituseid, vanu raamatuid ja ajakirju. Toimus ka väikene viktoriin lastekirjandusest, raamatukogu ja raamatu ajaloost. Eelkoolirühm tegi meile raamatu “Tuduhiired” põhjal toreda plakati ettelugemisepäevast.

Raamatukogupäevade raames sisustasime huvitavalt ka laste koolivaheaega, tutvustasime uut lastekirjandust ja näitasime vahvaid lastefilme.

Võtsime osa Tallinna Tehnikaülikoolis toimunud raamatukogupäevade “Jah lugemisele!” avamisest ja värskelt valminud uue kaasaegse raamatukogu tutvustamisest.