Järise küla elanikud kavatsevad sigade matmispaiga vastu edasi võidelda

 (2)
Ruhnu
SeadFoto: Kadri Paas

Kuigi eile kinnitas veterinaar- ja toiduameti (VTA) peadirektori asetäitja Olev Kalda üle-eestiliselt need asulad, kuhu sigade Aafrika katku leviku korral loomseid jäätmeid matma hakatakse, plaanivad Mustjala valla Järise küla elanikud otsuse vastu edasi võidelda.

Nimelt on just Järise küla Saaremaal üks 24st, mille matmispaigana kasutuselevõtu on keskkonnaamet hinnanud sobivaks. Samuti on võimaliku matmispaigana valitud välja ka Kihelkonna vallas asuv Varkja küla.
Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam on seisukohal, et kui asja mõistusega võtta, ei tohiks matmispaiga kasutusse võttes sellest küll kellelegi ohtu olla, sest lähim elanik asub väljavalitud kohast kahe ja poole kilomeetri kaugusel.

“Kusagil ta (matmispaik – toim.) peab ju ometi olema,” lausus Aardam, kelle kinnitusel arutati teemat enne nõusoleku andmist ka vallavalitsuses.

Mustjala vallavanem Kalle Kolter rõhutab aga septembri lõpul Saaremaa veterinaarkeskusele saadetud kirjas, et kohalike elanike arvamusest tulenevalt ei ole vallavalitsus nõus, et Järise küla Karjalasma metskonna hektarilisel pindalal asuks sigade matmispaik ning et sealsamas lähedal hakataks nakatunud sigu ka põletama. Eile kinnitas Kolter Meie Maale, et vald ei ole oma seisukohti vahepealsetel nädalatel muutnud.

Loe edasi Meie Maast.